Theo Albrecht Kimdir?, Theo Albrecht ne zaman öldü? Theo Albrecht ölüm tarihi. Theo Albrecht kişisinin resmi

Theo Albrecht Hakkında Bilgi

Doğum Yeri
Essen
Doğum Tarihi
27 Mart 1922
Şu anki yaşı
99
Ölüm Tarihi
23 Temmuz 2010
Öldüğü Yaş
88
Ölüm Yeri
North Rhine-Westphalia,Germany
Uyruk
German nationality law

Theo Albrecht Kimdir?

Theodor Paul Albrecht (d. 28 Mart 1922 - ö. 24 Temmuz 2010) kısaca Theo Albrecht olarak tanınmış Alman girişimci. Forbes dergisinin 2010 yılı milyarderler listesinde 16,7 milyar Amerikan doları ($) net serveti ile dünyanın en zengin 31. insanı olarak gösterilmiştir.Albrecht 1922 yılında Almanya'nın endüstriyel Ruhr bölgesinde yer alan Essen'in banliyölerinden Schonnebeck'te dünyaya gelmiştir. Bir madenci olan babası anfizem sebebiyle hayatını kaybetmiş, bu durumda annesi geçimlerini sağlamak için bir bakkal dükkanı açmıştır. Theo II. Dünya Savaşı'nın başlamasıyla beraber, kendisinden iki yaş büyük olan abisi Karl Albrecht ile Wehrmacht'a katılmış, doğu cephesinde savaşırken yaralanmış; 1945 yılında Tunus'ta Amerikan kuvvetlerine esir düşene kadar Rommel'in komutasındaki Afrikakorps'ta bulunmuştur. Esir kamplarından salıverildikten sonra, annesinin dükkanında çalışmaya başlamıştır.Albrecht Aldi Nord (Kuzey) süpermarket zincirinin kurucusudur ve icra kurulu başkanlığını (CEO) yapmıştır. Bunun yanında Amerika'da Trader Joe's ismiyle gıda malzemeleri satan bir zincirin sahibi olmuştur. Abisi Karl ise Aldi Süd (Güney) süpermarketlerinin sahibidir. Bu iki market zinciri ailenin ortak girişimi olarak kurulmuş, 1960 yılında iki kardeş anlaşarak varlıkları paylaşıp ayrılmışlardır. Aldi Süd ayrıca Amerika'da da şubelere sahiptir. İki kardeşin sahip olduğu Trader Joe's ve Aldi Süd aynı alanda faaliyet göstermelerine rağmen, farklı ortaklık ve çalışma yapılarına sahiptir. 1971 yılında kaçırılan Theodor Paul Albrecht, 17 gün boyunca alıkonmuş ve fidye olarak 7 milyon Alman markı (O tarihteki değeriyle yaklaşık 2 milyon Amerikan doları ($)) ödenmiştir.Albrecht kardeşlerin ikisi de içine kapanık yaşamış, özel hayatları konusunda çok az şey söylenmiştir. Theo Albrecht'in fotoğrafı son olarak 1971'de kaçırıldıktan bir gün sonra yayımlanmıştır. Gazeteci Franz Ruch tarafından 1987'de çekilen bir başka fotoğrafta ise Albrecht kardeşler birlikte görülmektedir.

Theo Albrecht Kaç Yılında(Ne Zaman) Vefat Etti? Ölüm Tarihi, Hangi Yılda Öldü?

Theo Albrecht kaç yılında vefat etti, hangi yılda öldü, ölüm tarihi gibi sorular merak edilmektedir. Theo Albrecht 2010 yılında vefat etmiştir. Theo Albrecht tam ölüm tarihi ise 23 Temmuz 2010 tarihidir. Bu tarihte Theo Albrecht vefat etmiştir. Theo Albrecht kaç yılında vefat ettiği sorusunun cevabı ise 2010 yılıdır.

Theo Albrecht kaç yaşında öldü?

Theo Albrecht 2010 yılında ölmüştür. Theo Albrecht öldüğünde 88 yaşındaydı.

Theo Albrecht kaç sene önce öldü?

Theo Albrecht 2010 yılında ölmüştür. Bu durumda şu an 2023 yılında olduğumuza göre yaklaşık 13 yıl önce Theo Albrecht hayata gözlerini yummuştur.

Theo Albrecht öleli kaç gün oldu?

Theo Albrecht öleli yaklaşık olarak 4623 gün olmuştur.

Theo Albrecht öleli kaç ay oldu?

Theo Albrecht öleli yaklaşık olarak 154 ay olmuştur.

Theo Albrecht nerede öldü? Ölüm Yeri

Theo Albrecht 23 Temmuz 2010 tarihinde gözlerini North Rhine-Westphalia,Germany yerinde kapatmıştır. Ölüm yeri North Rhine-Westphalia,Germany yeridir.

Theo Albrecht ne zaman doğdu?

Theo Albrecht 27 Mart 1922 tarihinde doğmuştur. Theo Albrecht 1922 yılında dünyaya gözlerini açmıştır.

Theo Albrecht Nerede Doğdu? Doğum Yeri

Theo Albrecht 27 Mart 1922 tarihinde gözlerini Essen yerinde açmıştır. Doğum yeri Essen yeridir.

Theo Albrecht yaşasaydı bugün kaç yaşında olurdu?

2010 yılında hayata gözlerini yuman Theo Albrecht, bugün yaşasaydı yaşı 99 olacaktı.

Theo Albrecht Öldü Mü?

Theo Albrecht 2010 yılında ölmüştür. Theo Albrecht öldü mü? sorusunun cevabı ise Evet.