David Rockefeller Kimdir?, David Rockefeller ne zaman öldü? David Rockefeller ölüm tarihi. David Rockefeller kişisinin resmi

David Rockefeller Hakkında Bilgi

Doğum Yeri
New York City
Doğum Tarihi
11 Haziran 1915
Şu anki yaşı
106
Ölüm Tarihi
19 Mart 2017
Öldüğü Yaş
101
Ölüm Yeri
Pocantico Hills, New York

David Rockefeller Kimdir?

David Rockefeller (d. 12 Haziran 1915; New York, New York - ö. 20 Mart 2017; Pocantico Hills, New York), Chase Manhattan Corporation'ın başkanı, Rockefeller ailesinin üçüncü kuşaktan en yaşlı üyesi ve Ağustos 2004'ten Mart 2017'deki ölümüne kadar ailenin başkanı olan Amerikalı bir bankacı. Ünlü işletmeci ve sanayici John D. Rockefeller'in torunu, bay John Jr.'nin ve bayan Abby A. Rockefeller'ın oğludur. Pek çok yabancı liderle tanıştığı geniş kapsamlı politik bağlantıları ve yabancı seyahatleri ile dikkat çekti. Aynı zamanda "Dünya İmparatorluğu" ve "Yeni Dünya Düzeni" gibi söylemleri dikkat çekmiş ve geniş tepki toplamıştır. Servetinin Mart 2017'de ölümü sırasında 3.3 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Eskiden John ve babası, New York'ta sayılı milyarderlerden birileriydi.David Rockefeller'in sahibi olduğu şirketler, yönettiği ve yardım ettiği fonlar, sivil organizasyonlar dernekler, başta 1904 yılında kurulan dünyanın dört yanında öğrencilere burs veren Rockefeller Vakfı ve diğer vakıflar ve kuruluşları ile dünyanın neredeyse yarısından bile fazla bir etki alanına sahip olup öğrencilere gelecek vadeden binlerce gence verilen ünlü Rockefeller öğrenim bursu ülkelerin siyasetinde önemli rol oynar. David Rockefeller ailesi adına CFR'nin onursal başkanı idi. Rockefeller ailesinin ve başkanı David Rockefeller'in hayırsever olarak adlandırdıkları şirketleri, dernek ve organizasyon gibi faaliyetleri birçok yazar ve aktivist tarafından eleştirilmektedir. David Rockefeller 2017 yılının 20 Mart tarihinde kronik kalp yetmezliği sebebiyle 101 yaşında New York şehrinin Pocantico Hills semtinde ölmüştür.

David Rockefeller Kaç Yılında(Ne Zaman) Vefat Etti? Ölüm Tarihi, Hangi Yılda Öldü?

David Rockefeller kaç yılında vefat etti, hangi yılda öldü, ölüm tarihi gibi sorular merak edilmektedir. David Rockefeller 2017 yılında vefat etmiştir. David Rockefeller tam ölüm tarihi ise 19 Mart 2017 tarihidir. Bu tarihte David Rockefeller vefat etmiştir. David Rockefeller kaç yılında vefat ettiği sorusunun cevabı ise 2017 yılıdır.

David Rockefeller kaç yaşında öldü?

David Rockefeller 2017 yılında ölmüştür. David Rockefeller öldüğünde 101 yaşındaydı.

David Rockefeller kaç sene önce öldü?

David Rockefeller 2017 yılında ölmüştür. Bu durumda şu an 2023 yılında olduğumuza göre yaklaşık 6 yıl önce David Rockefeller hayata gözlerini yummuştur.

David Rockefeller öleli kaç gün oldu?

David Rockefeller öleli yaklaşık olarak 2205 gün olmuştur.

David Rockefeller öleli kaç ay oldu?

David Rockefeller öleli yaklaşık olarak 74 ay olmuştur.

David Rockefeller nerede öldü? Ölüm Yeri

David Rockefeller 19 Mart 2017 tarihinde gözlerini Pocantico Hills, New York yerinde kapatmıştır. Ölüm yeri Pocantico Hills, New York yeridir.

David Rockefeller ne zaman doğdu?

David Rockefeller 11 Haziran 1915 tarihinde doğmuştur. David Rockefeller 1915 yılında dünyaya gözlerini açmıştır.

David Rockefeller Nerede Doğdu? Doğum Yeri

David Rockefeller 11 Haziran 1915 tarihinde gözlerini New York City yerinde açmıştır. Doğum yeri New York City yeridir.

David Rockefeller yaşasaydı bugün kaç yaşında olurdu?

2017 yılında hayata gözlerini yuman David Rockefeller, bugün yaşasaydı yaşı 106 olacaktı.

David Rockefeller Öldü Mü?

David Rockefeller 2017 yılında ölmüştür. David Rockefeller öldü mü? sorusunun cevabı ise Evet.