Charles Bronson Kimdir?, Charles Bronson ne zaman öldü? Charles Bronson ölüm tarihi. Charles Bronson kişisinin resmi

Charles Bronson Hakkında Bilgi

Doğum Yeri
Ehrenfeld, Pennsylvania
Doğum Tarihi
02 Kasım 1921
Şu anki yaşı
100
Ölüm Tarihi
29 Ağustos 2003
Öldüğü Yaş
81
Ölüm Yeri
Los Angeles, California,California,United States

Charles Bronson Kimdir?

Charles Bronson (Asıl adı Charles Buchinsky) (3 Kasım 1921 - 30 Ağustos 2003), Lipka Tatarı kökenli Amerikalı oyuncudur. 15 çocuğun 11'si olarak Pensilvanya'da doğdu. Hem anne hem de babası Litvanya kökenliydi. Hatta evlerinde sadece Litvanya dili ve Rusça konuşulduğu için, Bronson İngilizceyi ancak gençlik yıllarında öğrenebildi. Fakir ailenin çocuğu olan Bronson, babasını genç yaşta kaybedince çok değişik işlerde çalışmak zorunda kaldı. II. Dünya Savaşı'nda Amerikan Ordusu'nda görev yaptı. Bronson'un Hiroşima'ya atılan nükleer bombadan önce yapılan büyük hava bombardımanında B-29 makinalı tüfekçiliği yaptığı bilinir. Savaşın ardından yine geçici işlerde çalışmaya başlayan oyuncu, bir tiyatro grubuna dahil olduktan sonra hayatı değişti. 1951'den itibaren figüran rollerinde sinemada boy gösterdi, ilk başrolünü 1958'deki Machine-Gun Kelly filminde aldı. 1960'ta Yedi Samuray filminin Amerikan versiyonu olan Muhteşem Yedili filminde rol aldı. Bu yıllarda daha çok Western filmlerinde görev alan Bronson'ın en önemli yapımları 1967 yapımı The Dirty Dozen ve 1968 yapımı Sergio Leone filmi Bir Zamanlar Batı'da oldu. Bu dönemde daha çok Avrupa yapımlarında çalıştı. 1974'te Death Wish filminde başrolde oynadı ve bu filmde yarattığı Paul Kersey karakteri çok tutuldu. İlerleyen yıllarda serinin 4 filmi daha çekildi ve hepsinde Bronson oynadı. 1980'li yıllarda gişe başarısı düşük aksiyon filmlerinde oynaması nedeniyle yavaş yavaş gözden düştü, 1968'de evlendiği aktris Jill Ireland'dan 1 kızı oldu. Katrina ve Jason isimli iki çocuk evlat edindiler. Jason 27 yaşındayken yüksek dozda uyuşturucu yüzünden hayatını kaybetti. 1990'da eşi Jill'in meme kanseriyle zamansız ölümü Bronson'ı derinden etkiledi. 1990'lı yılların sonlarına doğru Alzheimer gibi sağlık problemleri baş gösterdi. Bronson, 1 Eylül 2003'te haftalarca tedavi gördüğü Cedars-Sinai Tıp Merkezi’nde, 81 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bronson’un reklam ve halkla ilişkiler yetkilisi Lori Jonas, ünlü oyuncunun zatürreden öldüğünü belirtti.

Charles Bronson Kaç Yılında(Ne Zaman) Vefat Etti? Ölüm Tarihi, Hangi Yılda Öldü?

Charles Bronson kaç yılında vefat etti, hangi yılda öldü, ölüm tarihi gibi sorular merak edilmektedir. Charles Bronson 2003 yılında vefat etmiştir. Charles Bronson tam ölüm tarihi ise 29 Ağustos 2003 tarihidir. Bu tarihte Charles Bronson vefat etmiştir. Charles Bronson kaç yılında vefat ettiği sorusunun cevabı ise 2003 yılıdır.

Charles Bronson kaç yaşında öldü?

Charles Bronson 2003 yılında ölmüştür. Charles Bronson öldüğünde 81 yaşındaydı.

Charles Bronson kaç sene önce öldü?

Charles Bronson 2003 yılında ölmüştür. Bu durumda şu an 2023 yılında olduğumuza göre yaklaşık 20 yıl önce Charles Bronson hayata gözlerini yummuştur.

Charles Bronson öleli kaç gün oldu?

Charles Bronson öleli yaklaşık olarak 7156 gün olmuştur.

Charles Bronson öleli kaç ay oldu?

Charles Bronson öleli yaklaşık olarak 239 ay olmuştur.

Charles Bronson nerede öldü? Ölüm Yeri

Charles Bronson 29 Ağustos 2003 tarihinde gözlerini Los Angeles, California,California,United States yerinde kapatmıştır. Ölüm yeri Los Angeles, California,California,United States yeridir.

Charles Bronson ne zaman doğdu?

Charles Bronson 02 Kasım 1921 tarihinde doğmuştur. Charles Bronson 1921 yılında dünyaya gözlerini açmıştır.

Charles Bronson Nerede Doğdu? Doğum Yeri

Charles Bronson 02 Kasım 1921 tarihinde gözlerini Ehrenfeld, Pennsylvania yerinde açmıştır. Doğum yeri Ehrenfeld, Pennsylvania yeridir.

Charles Bronson yaşasaydı bugün kaç yaşında olurdu?

2003 yılında hayata gözlerini yuman Charles Bronson, bugün yaşasaydı yaşı 100 olacaktı.

Charles Bronson Öldü Mü?

Charles Bronson 2003 yılında ölmüştür. Charles Bronson öldü mü? sorusunun cevabı ise Evet.